piszę, myślę, jem, kocham... czytam, patrzę, uprawiam seks... słucham, palę... jestem...
Blog > Komentarze do wpisu

BLOG FORUM GDAŃSK - czyli krótko i subiektywnie

Będzie krótko, bo tak wiele osób już to opisało…

Blog Forum Gdańsk, czyli dwa dni w Stoczni Gdańskiej; w miejscu, które za jakiś czas ma zmienić się w elitarne osiedle pełne loftów, apartamentów. Zanim to jednak nastąpi, postanowiono wrzucić tam kilkudziesięciu blogerów, wielu ludzi powiązanych z reklamą, internetem i ogólnie pojętą promocją.

Pierwszy dzień – rozpoczęty wykładem, którego autorem był Sami Ben Gharbia – upłynął pod znakiem wolności w sieci. Sami przedstawił sytuację wolności w Internecie – wolności pozornej, wolności w krajach komunistycznych czy arabskich.

A później rozgorzała dyskusja nt polskiej blogosfery.  Czy polski bloger jest wolny? Czy ktoś, kto wstawia reklamy na bloga jest obiektywny? Czy owe reklamy ograniczają naszą wolność? Do żadnej konkluzji nikt nie doszedł – wyszło wszak na to, że ile osób – tyle opinii.

Na koniec zostawiono dwa wykłady – dra Jana Zająca, który rozkochał w sobie publiczność elokwencją, poczuciem humoru i doskonałym przedstawieniem  - tak nudnej, jak statystyka – rzeczy.

Drugi wyklad – o kulturowych aspektach blogowania – przeprowadzony przez Martę Olcoń – Kubicką – to już trochę inna liga. Samo to, ze pani socjolog przeprowadzając prezentację o blogach na podstawie badań z 2001 roku, mówi samo za siebie.

Następnie uczestnicy mogli wziąć udział, w jednej z  dwóch, wycieczek: „Drogi do wolności” lub „Bursztynowy Gdańsk”. A później…

Później miał miejsce pełen dyskusji wieczór integracyjny.

Wieczór integracyjny zaowocował pomysłem wyjazdu do Sopotu, co też uczyniliśmy we czwórkę w niedzielę rano (jeszcze przed konferencją).

Drugi dzień – pomimo moich zupełnie innych przypuszczeń - okazał się dużo gorszy. Choć znowu zagraniczne gwiazdy zawojowały scenę i choć wykład Briana Solisa uważam za genialny, to polska blogosfera i polscy prowadzący zrobili na mnie wrażenie co najwyżej średnie.

Począwszy od Magdy Bigaj, która skupiła się tylko i jedynie na tym, jak prowadzić dobrego bloga ( choć tematem było pisanie o swoich zainteresowaniach na blogach); co więcej – w rozmowę (choć był o panel dyskusyjny) włączyła praktycznie tylko Elizę Mórawską, spychając na pobocze Segrittę i praktycznie zupełnie ignorując Rafała Dąbrowskiego.

Jak dla mnie jednak totalną porażką okazał się panel prowadzony przez Marcina Jagodzińskiego (twórcę blip.pl). Jagodziński całkowicie zignorował publiczność – samo to, że nie pofatygował się, aby przedstawić  swoich rozmówców można mu wybaczyć (bo zakładamy, ze wszyscy poznali się na wieczorku zapoznawczym), ale wszedł w rozmowę „z marszu”, pomijając zupełnie fakt, ze nie wszyscy wiedzą, iż Maciej Budzich dostał Lexusa (ja na przykład nie wiedziałam, tak samo jak i kilka siedzących obok mnie osób) i dlaczego.

To są jednak małe niedociągnięcia, które wobec całości są bardzo, bardzo nieznaczne.

Impreza wyszła świetnie. Była rewelacyjnie przygotowana, wszystko zostało dopięte na ostatni guzik. I wbrew temu, co wróżyli niektórzy – nie była wcale nadęta, nudna i bezsensowna.

Jedyne, co można zarzucić organizatorom, to fakt, że tak duży nacisk postawili na profesjonalnych blogerów – zupełnie ignorując tych „pomniejszych”.

 

czwartek, 16 grudnia 2010, asfaltowa_dziewczynka

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
grazyna1961.only
2010/12/17 10:12:39
Aniu, zgadzam się z Twoją opinią. Bardzo mi było miło Cię poznać :)
-
asfaltowa_dziewczynka
2010/12/17 23:28:04
I wzajemnie, Grażynko:)
Ciekawe, czy Kominek już "wyprodukował" golonkę wg Twojego przepisu;)
-
Gość: Marcin, *.nat.umts.dynamic.eranet.pl
2010/12/25 10:52:29
Trzeba wziąć pod uwagę, że było to pierwsze forum tego typu. Jestem przekonany o tym, że na kolejnym organizatorzy będą wiedzieli czego się spodziewać, jeśli chodzi o temat dyskusji ($$$ ;) ).

Miło było poznać, do zobaczenia na kolejnym takim wydarzeniu! :)
www.ventureadventure.pl/kilka-slow-po-blog-forum-gdansk-2010/
-
Gość: Adrian Bysiak, 91.215.45.*
2012/10/02 16:47:12
Muszę w końcu wybrać się na jakiś zlot bloggerów, chętnie bym zobaczył jak to wszystko wygląda od środka. Chyba już czas na jakiekolwiek ukoronowanie swojego bloga.
Blog Forum Gdańsk 2010